سرپرست فرمانداری شهرستان درگز
علی فراهی

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۰۵

دیدار رئیس و کارکنان اداره نهضت سواد آموزی نوخندان با فرماندار

به گزارش روابط عمومی فرمانداری درگزبه مناسبت هفته نهضت سواد آموزی رئیس آموزش و پرورش نوخندان باهمراهی رئیس اداره نهضت سوادآموزی  و کارکنان این اداره  با حضور در فرمانداری در محل دفتر کاری مهندس فرهادی فرماندارشهرستان  با ایشان دیدار و گفتگو کردند.
مهندس فرهادی فرماندار در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوع سوادآموزی گفت : بی‌سوادی یک آفت اجتماعی است و همه باید بسته به شرایط خود از سواد نسبی برخوردار شوند، ترغیب و بازگرداندن افراد بازمانده از تحصیل به امر سوادآموزی مهم‌ترین اقدام برای ریشه‌کن کردن بی‌سوادی در جامعه است.واظهار کرد : در روستا‌ها ممکن است افرادی از نعمت سواد محروم باشند و این نگرانی احساس می‌شود، باید این افراد همانند شهر‌ها شناسایی شده و خود را به مراکزسوادآموزی معرفی کنند  و در این خصوص باید تعامل و همکاری با آموزش و پرورش صورت پذیرد.
وی در ادامه با تاکید به جایگاه علم و سواد آموزی ، وجود بیسواد را شایسته یک جامعه مسلمان انقلابی ندانست و اظهار داشت : باید با همت هم و تمام توان در راه ریشه کنی معضل بیسوادی بسیج شویم .
ایشان با توجه براهمیت فرهنگ سازی برای افزایش سواد آموزی ،  همکاری و بکارگیری ظرفیتهای اداری همه دستگاههای شهرستان را در اجرای برنامه ریشه کنی بی سوادی درسطح شهرستان خواستار شد.
فرماندار  در ادامه همچنین از زحمات مربیان نهضت سوادآموزی با توجه به سختی‌های موجود قدردانی کرد و در جهت کمک به رفع موانع موجود در مسیر بهبود شرایط اعلام آمادگی نمود.

 


منبع : زیرپرتال فرمانداری درگز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان