سرپرست فرمانداری شهرستان درگز
علی فراهی

    .     .     .
۱۳۹۷/۱۰/۱۵

جلسه ستاد سماندهی جوانان برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری درگز :جلسه ستاد ساماندهی جوانان باموضوع " خانه جوان و آسیب های اجتماعی " با حضور مهندس فرهادی فرماندار ، مسئول اداره ورزش و جوانان و دیگر اعضای ستاد در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد.
مهندس فرهادی  فرماندار و رییس ستاد ساماندهی جوانان شهرستان با ابراز خرسندی از حضور در جمع جوانان و فعالان اجتماعی ومدنی گفت : به منظور توسعه هر چه بیشتر شهرستان نیازمند حضور بیشتر مردم در عرصه های مختلف هستیم.
وی افزود : دولت تدبیر وامید نگاه ویژه ای به مردم به عنوان سرمایه اجتماعی داشته واز تشکل ها و سازمان های مردم نهاد که در راستای حل مشکلات جامعه تلاش می نمایند حمایت می کند.
وی در خصوص اهمیت احداث خانه جوان در شهر درگز مطالبی نیز بیان داشت  و افزود: خانه جوان مرکزی برای آموزش،تحقیق و تبادل نظر و همچنین کارهای گروهی و فرهنگی، اجتماعی و ورزشی جوانان می باشد. و حمایت از جوانان از دغدغه های دولت تدبیر و امید است و هر جایی به جوانان اعتماد کردیم نتیجه گرفتیم. و باید خود باوری در جوان ایجاد کرد.
فرماندار  یاد آور شد: تهدید ها و فرصت ها باید در کنار هم دیده شوند و از تکنولوژی های نوین و علوم روز با بهره برداری درست از ظرفیت ها، برای توسعه امکانات موجود استفاده شود.
وی با تاکید بر تلاش مضاعف جهت توجه به تهدید ها و فرصت ها گفت: باید سعی شود تا آسیب ها به حداقل و فرصت ها به بهترین نحو ممکن استفاده شود.
فرهادی ادغان داشت: رسانه ها نیز نقش موثری در عرصه های مختلف جامعه از قبیل اطلاع رسانی، انتخابات، آموزش و دیگر مسائل دارند که می طلبد از ظرفیت رسانه ها نیز در این راستا استفاده شود.
وی با بیان اینکه بحث تداوم این نشست ها و شناخت آسیب ها و فرصت های فضای مجازی به عنوان مصوبه اصلی این جلسه است، گفت:برگزاری همایش ها و نشستهایی با حضور اساتید مجرب می تواند به مردم آگاهی دهد.
کاهویی ریاست مجمع جوانان نیز در ادامه با اشاره به مشکلات و خواسته‌های جوانان بر شناسائی، برنامه‌ریزی توأم با کار کارشناسی و ساماندهی معضلات و مسائل جوانان تأکید کرد و گزارشی نیز ارائه داد.
وی در رابطه با اهمیت موضوع جوانان گفت: نیروی انسانی به عنوان بزرگترین و ارزشمندترین سرمایه جامعه محسوب می شود و عظیم ترین بخش این سرمایه نیروی جوان، مولد و پرانگیزه است که با مدیریت و هدایت درست و فراهم نمودن زمینه بروز و ظهور توانمندی ها، می تواند به رشد و تعالی کشور کمک شایانی نماید.

کاهویی افزود، در زمینه امور جوانان با مشکل بیکاری مواجه هستیم و هرچند موضوع اشتغال دغدغه و مسئله همه جوامع است اما با توجه به اینکه بسیاری از جوانان با این بحران دست و پنجه نرم می کنند، باید تلاش مضاعفی صورت گیرد تا اثرات و آسیب های بیکاری به حداقل ممکن برسد.
وی بیان داشت: جوانان محور حرکت و توسعه جامعه هستند و مسئولین باید در ایجاد بسترهای مناسب برای رشد و شکوفا شدن استعدادهای جوانان تلاش و اقدام شایسته انجام دهند.


منبع : زیرپرتال فرمانداری درگز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان