فرماندار شهرستان درگز
علی فراهی

    .     .     .
۱۳۹۸/۰۲/۰۴

برای رسیدن به توسعه و پیشرفت باید خودکامگی‌های سیاسی را کنار بگذاریم

استاندار خراسان رضوی گفت: برای دست یابی به توسعه و پیشرفت در حوزه اقتصادی باید خودکامگی های سیاسی را کنار گذاشته و از همه ظرفیت ها استفاده کنیم.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری درگز، علیرضا رزم حسینی در یکصد و بیستمین جلسه ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی استان که به منظور انعقاد تفاهم نامه معین توسعه اقتصادی شهرستان درگز برگزار شد، اظهار کرد: با اینکه در نخستین گام انقلاب اسلامی باید امکانات و نیروی انسانی صرف توسعه اقتصادی و فرهنگی کشور می شد، اما به دلیل تحمیل جنگ ناجوانمردانه 8 ساله، جوانان ایرانی برای دفاع از کیان این سرزمین ایثارگری کردند.
وی افزود: همه دولت های پس از انقلاب اسلامی خدمات زیربنایی بسیار خوبی در اقصی نقاط ایران ایجاد کردند به طوریکه اکنون کمتر روستایی در کشور وجود دارد که از شبکه برق رسانی یا آبرسانی برخوردار نباشد.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: در گام دوم انقلاب اسلامی که رهبر معظم انقلاب چشم انداز آن را ترسیم کرده اند، باید در راستای تقویت بنیه اقتصادی کشور گام برداشته و زمینه توانمندسازی مردم را فراهم کنیم.
وی با بیان اینکه توسعه اقتصادی نیازمند انسجام همه دستگاه های حاکمیتی است، تصریح کرد: برای دست یابی به توسعه و پیشرفت باید خودکامگی های سیاسی را کنار بگذاریم چرا که جناح بندی ها و اختلاف های سیاسی باعث از بین رفتن فرصت توسعه کشور می شود.
رزم حسینی گفت: امروز که مثلث توسعه اقتصادی فرهنگی را کلید زده ایم برای آن است که همه ارکان حکومت اعم از دستگاه های اجرایی، قضایی و نیروهای مسلح و نمایندگان مجلس شورای اسلامی در راستای توانمندسازی جوامع محلی متحد شوند.
وی با بیان اینکه بروکراسی فرسوده اداری مانع پیشرفت کشور است، اظهار کرد: دولت درحال حاضر کارمندان بسیار زیادی دارد و باید بپذیریم که بیش از این نمی تواند تولیدشغل کند و صرفا باید پشتیبان سرمایه گذاران و کارآفرینان متقاضی اشتغال زایی باشد.
استاندار خراسان رضوی گفت: چرا باید مردم همچنان متقاضی استخدام در دستگاه های دولتی باشند؟ چرا نباید جوانان ایرانی کسب و کارهای موفق راه بیاندازند و ضمن کسب درآمد برای خود، برای چند جوان دیگر هم اشتغال زایی کند؟ ما به دنبال تحقق این سیاست بنیادی در عرصه اقتصاد هستیم.
وی با طرح این سوال که آیا آمارهای موجود در زمینه آسیب های اجتماعی زیبنده خراسان رضوی است، تاکید کرد: به دنبال این هستیم که ضمن ایجاد تحول اقتصادی، شیوه اداره استان را نسبت به 4 دهه ابتدای انقلاب اسلامی تغییر داده و از ظرفیت های مردمی برای توسعه و پیشرفت استفاده کنیم.
استاندار خراسان رضوی گفت: آیا با این همه ثروت و امکاناتی که در کشور وجود دارد، روزی به ما نخواهند گفت که چطور شما نتواستید کشورتان را به خوبی اداره کنید؟ امروز باید اختلاف نظرها را کنار گذاشته و از تخریب یکدیگر دست برداریم.
وی با بیان اینکه متاسفانه فضای مجازی، زمینه ساز بی اعتمادی عمومی نسبت به مسئولان شده است، خاطرنشان کرد: اگر فضای اطمینان بخشی توسط معین های اقتصاد مقاومتی فراهم شود که قطعا با همکاری دستگاه قضایی و دیگر ارکان حاکمیت ایجاد خواهد شد، مردم پای کار توسعه و آبادانی خواهند آمد
فرماندار شهرستان درگز نیز در ادامه مراسم پس از ارائه گزارشاتی از وضعیت و موقعیت شهرستان به میزان پیشرفت و آبادانی شهرستان اشاره نمود و بیان داشت این شهرستان مرزی نیاز به توجه بیشتری از سوی مسئولین دارد
وی ادامه داد 41 پروژه ناتمام در شهرستان وجود دارد که امیدواریم با تفاهم نامه ای که امروز منعقد شد بتوانیم آنها را به سرانجام برسانیم

نماینده مردم درگز در مجلس شورای اسلامی هم در ادامه این جلسه گفت: پروژه گازرسانی به 20 روستای شهرستان درگز امسال در دستورکار دستگاه های اجرایی قرار گرفته است و امیدواریم هرچه سریعتر به نتیجه برسد.
عبدالله حاتمیان افزود: به رغم وعده های داده شده، آب های مرزی همچنان از مرزهای درگز خارج می شود و درخواست داریم که برای کنترل این منابع آبی اقدامات لازم انجام گیرد.
وی ادامه داد: حدود 13 کیلومتر راه روستایی متعلق به 8 روستا در شهرستان درگز نیازمند بهسازی است که درخواست داریم با تصویب شورای برنامه ریزی خراسان رضوی، ردیف اعتباری ویژه ای برای این منظور ایجاد شود


منبع : زیرپرتال فرمانداری درگز
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۱۰۹


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان