سرپرست فرمانداری شهرستان درگز
علی فراهی

    .     .     .
۱۳۹۸/۱۱/۰۲

استاندار خراسان رضوی:

هماهنگی لازم پیرامون طرح «ثامن» بین دستگاه‌های اجرایی و قضایی وجود دارد

استاندار خراسان رضوی با تاکید براینکه باید دست به دست هم بدهیم تا موافقت‌نامه طرح بافت پیرامون حرم مطهر رضوی اجرایی شود، گفت: هماهنگی لازم بین وزارت‌راه و شهرسازی، دستگاه قضایی، آستان قدس رضوی، فرمانداری، شهرداری و سرمایه‌گذاران پیرامون این طرح وجود دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علیرضا رزم‌حسینی در جلسه شورای اداری شهرداری مشهد با گرامیداشت یاد و خاطره سردار سرافراز جبهه مقاومت اظهار کرد: شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در تاریخ ایران بی‌نظیر بود چراکه بیش از 40 سال پوتین مجاهدت را از پایش خارج نکرد.
وی با اشاره به اینکه در ایام تشییع پیکر مطهر شهید سپهبد سلیمانی، مردم به صداقت، راستگویی و آزادگی ایشان شهادت دادند، افزود: افراد مبارز و سرافراز گوناگونی در تاریخ ایران داشته‌ایم اما هیچکدام به مانند این شهید بزرگوار نبودند.
استاندار خراسان رضوی تاکید کرد: سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در راه انقلاب، اسلام و کشور از آبروی خود می‌گذشت، لذا باید گفت که ملت ایران شخصیت بزرگی را از دست داده است.
رزم‌حسینی با بیان اینکه شهید سپهبد سلیمانی الگوی جوانان و نسل آینده هستند، خاطرنشان کرد: آن شهید بزرگوار به ولایت فقیه اعتقاد و التزام عملی داشت و ضمن عمل‌کردن و باور داشتن به این مهم، تابع ولایت هم بود.
وی شهادت را آرزوی دیرینه سردار بزرگ جبهه مقاومت برشمرد و افزود: هم‌اکنون به واسطه شهادت و وجود آرامگاه سردار شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی در کرمان، هزاران نفر روزانه به زیارت مزار ایشان می‌روند و به آن شهید بزرگوار احترام می‌گذارند.
استانداری خراسان رضوی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اهمیت جایگاه شهرداری، عنوان کرد: زمانی که اسم شهرداری ‌می‌آید مسئله حقوق شهروندی به ذهن‌ متبادر می‌شود، شهرداری نهاد فرهنگی، اجتماعی و خدماتی است.
وی با اشاره به موضوع حقوق شهروندی ادامه داد: طبق قانون اساسی ایران قوانینی در حوزه حقوق شهروندی نوشته شده است و ریاست جمهوری هم در سال 1395 حقوق شهروندی را ابلاغ کرده‌اند.
رزم‌حسینی با اشاره به اینکه شهرداری مشهد می‌تواند در ارتقای حقوق شهروندان نقش‌آفرینی کند، تاکید کرد: شهر مشهد یک شهر استثنائی در منطقه بوده و میزبان میلیون‌ها زائر در سال است، لذا شهر مشهد می‌تواند در ارتقای حقوق شهروندی و اجرای آن پیشگام باشد.
وی در خصوص تعیین تکلیف حاشیه‌ شهر مشهد گفت: دغدغه مقام معظم رهبری و مسوولین برای ساماندهی حاشیه‌شهر مشهد بسیار جدی است، دراین راستا باید براساس سیاست‌های نظام، هم خدماتی به مردم حاشیه‌شهر ‌بدهیم و در کنارش از حاشیه‌نشینی هم جلوگیری کنیم.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به طرح جهاد اجتماعی موسوم به نجات ویژه ساماندهی محلات حاشیه‌شهر مشهد، بیان کرد: در طرح نجات هشت محله حاشیه‌شهر مشهد مورد ساماندهی قرار گرفت و بنا به تقاضای شهرداری این وظیفه را به آن مجموعه واگذار کرده‌ایم.
رزم‌حسینی با تاکید براینکه بیش از 40 جلسه در سال جاری پیرامون ساماندهی حاشیه‌شهر مشهد برگزار کرده‌ایم، ادامه داد: ساماندهی حاشیه‌شهر مشهد از دغدغه‌های ما و از انتظارات مقام معظم رهبری است و در تلاش هستیم تا تحقق این مهم را دنبال کنیم.
وی تصریح کرد: شهرداری مشهد از توان مالی خوبی برخوردار است، در این راستا دولت سال گذشته مبلغ 4 هزار و 400 میلیارد تومان را تهاتر مالی کرد و خراسان رضوی تنها استانی بود که از این قانون استفاده کرد.
استاندار خراسان رضوی با ذکر این نکته مهم که آثار پیشرفت و توسعه‌یافتگی صرفا داشتن مترو نیست، خواستار شد: شهرداری مشهد در راستای مناسب‌سازی مسیر تردد جانبازان و معلولین در سطح شهر اقدام کند.
رزم‌حسینی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به ضرورت ساماندهی محدوده‌ کشف‌رود مشهد، خاطرنشان کرد: محدوده کشف‌رود مربوط به شهرداری مشهد است؛ ساماندهی آن هم کار بزرگی است و این امر دنبال خواهد شد.
وی با ابراز امیدواری از تعیین تکلیف طرح فرسوده بافت پیرامون حرم مطهر رضوی، تاکید کرد: در این دوره پیرامون طرح اطراف حرم مطهر رضوی اتفاق خوبی افتاد و هم‌افزایی مطلوبی صورت گرفته است، همه مسوولان در این حوزه پای کار هستند؛ نمی‌توانیم حقوق مکتسبه مردم را نادیده بگیریم و از طرفی هم دستگاه قضایی به این حقوق معتقد است.
استاندار خراسان رضوی با تاکید براینکه باید دست به دست هم بدهیم تا موافقت‌نامه طرح بافت پیرامون حرم مطهر رضوی اجرایی شود، اظهار کرد: هماهنگی بین وزارت‌راه و شهرسازی، دستگاه قضایی، تولیت آستان قدس رضوی، فرمانداری، شهرداری و سرمایه‌گذاران پیرامون این طرح وجود دارد.
رزم‌حسینی در پایان از اقدامات زیباسازی شهر مشهد در سال گذشته توسط شهرداری تقدیر کرد و خواستار تداوم این اقدامات در نوروز سال جدید شد.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۱۹۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان