فرماندار شهرستان درگز
علی فراهی

    .     .     .
۱۳۹۹/۰۹/۰۱

کالاهای اساسی خراسان رضوی در اولویت نظارت قرار گرفت

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی گفت: در مرحله جدید از نظارت بر عرضه کالاها و خدمات در این استان، کنترل قیمت و توزیع کالاهای اساسی، جلوگیری از گران فروشی و عرضه خارج از شبکه آنها در اولویت قرار دارد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در حاشیه نشست کمیسیون هماهنگی تعزیرات استان اظهار کرد: دلیل اولویت دهی به افزایش نظارت بر کالاهایی مانند آرد، نان، گوشت قرمز، گوشت مرغ و برنج، اهمیت آنها در سبد خانوار و تغییر قیمت آنها به صورت هفتگی یا ماهانه است.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی ادامه داد: براساس تصمیم کمیسیون هماهنگی تعزیرات خراسان رضوی، از هفته آینده نظارتها به صورت گشتهای مشترک و سیار از سوی نمایندگان نهادهایی مانند شهرداری، تعزیرات حکومتی، سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتاق اصناف و بسیج به صورت منطقه‌ای در مشهد و دیگر شهرستانهای استان انجام می‌شود و در صورت مشاهده هرگونه تخلف در همان محل پرونده تشکیل شده و با حضور قاضی تعزیرات حکومتی حکم مقتضی برای متخلف صادر می‌شود.

وی گفت: بازرسین در برخورد با متخلفان بویژه در حوزه عرضه آرد خارج از شبکه در محل کارخانه، حوزه حمل و نقل و نانوایی بدون اغماض عمل کرده و نانوایی متخلف پلمب شده و سهمیه آرد آن نیز قطع می‌شود.

رسولیان افزود: نانوایانی که قانون را رعایت کنند، نان سالم با کیفیت مطلوب و قیمت مناسب تحویل مردم دهند، وضعیت سهمیه آنان از آرد یارانه‌ای یا نیمه یارانه‌ای بهبود یافته و متناسب با میزان پخت و مصرف واقعی، سهمیه آرد به آنان اختصاص می‌یابد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی بیان کرد: کمبودی در تامین آرد نانوایی‌های استان وجود ندارد و با خروج آرد از شبکه به هر روش، برخورد قاطع انجام خواهد شد.

وی گفت: نظارت بر سایر کالاهای اساسی و برخورد با گران فروشان قاطعانه و بدون اغماض خواهد بود اما به کسانی که فاکتور خرید کالا در اختیار داشته و در فروش آنها سود قانونی خود را رعایت کنند، کمک نیز خواهد شد.

رسولیان خاطرنشان کرد: کمیسیون هماهنگی تعزیرات خراسان رضوی به منظور بررسی نظارتها بر بازار و نحوه برخورد با تخلفات تشکیل می‌شود و قرار است از این پس نشستهای این کمیسیون به صورت هفتگی و در ساعت خاص برگزار گردد.

معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری خراسان رضوی تصریح کرد: فرمانداران شهرستانهای مختلف خراسان رضوی نیز مکلف می‌شوند نشستهای کمیسیون هماهنگی تعزیرات را با جدیت برگزار کنند و با تصمیمات به موقع خود با گران فروشی، عرضه خارج از شبکه کالاهای یارانه‌ای و روشهایی از فروش که با قوانین و دستورالعملها مغایرت دارد، برخورد نمایند.


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۸۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟

بازدید امروز ۷۶
تعداد بازدیدکنندگان امروز ۱۸ نفر
تعداد بازدیدکنندگان دیروز ۵۶ نفر
کل بازدیدکنندگان ۴۷۷۴۷۲ نفر
تعداد کاربران مهمان ۳۸ نفر
آماربازدیدکنندگان